LUBLIN
przedstawiciel
regionalny


 

 

 

 

 

 

KONTAKT

Biuro handlowe na województwo lubelskie

20-601 Lublin
ul. Zana 38A/512

Tel.  601 731 032
        601 731 804
        601 731 041
        601 731 003
        e-mail:
jpr@jpr.lublin.pl
Definicja
Zasada działania
Instalacja osadnika gnilnego
Dobór oczyszczalni
Porady praktyczne
Projekty
Lokalizacja
Drenaż
Gama urządzeń - karty katalogowe
Wyższość technologiczna
GwarancjePRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW SĄ PRODUKOWANE ZGODNIE Z NORMAMI EUROPEJSKIMI I NORMĄ POLSKĄ PN – EN 12566 – 1 : 2004

 

DEFINICJA

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest to urządzenie, które oczyszcza ścieki i pozwala na odprowadzenie ich w stanie oczyszczonym do gruntu. W naszym rozumieniu jest to urządzenie:

  • autonomiczne: oczyszczające ścieki pochodzące wyłącznie z obiektu, dla którego zostało zaprojektowane
  • biologiczno-mechaniczne: rozwiązania mechaniczne faworyzują w maksymalny sposób procesy biologiczne będące podstawą działania oczyszczalni
  • grawitacyjne: w ogromnej większości przypadków oparte na zasadzie grawitacyjnego przepływu cieczy
  • bytowo-gospodarcze: oczyszczające wyłącznie ścieki z gospodarstw domowych, czyli: wodę zużytą do kąpieli, zmywania i prania oraz wodę do spłukiwania misek ustępowych.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ma zastosowanie we wszelkiego rodzaju obiektach produkujących ścieki bytowe: dom jednorodzinny, hotel, zajazd, stacje benzynowe, biurowce, supermarkety.
Ścieki bytowo-gospodarcze pochodzące z gospodarstw domowych to głównie woda zużyta do kąpieli, zmywania i prania oraz woda do spłukiwania misek ustępowych. Trzy pierwsze zwane są ściekami szarymi, czwarty zaś ściekami czarnymi. Udział ścieków z ustępów (czarnych) wynosi około 30 % całości ścieków z gospodarstw domowych. Zawierają one 50 % łącznej ilości fosforu, 90 % azotu i dużą część bakterii Coli.
 

Copyright© by mm & DZ